Choď na obsah Choď na menu
 


25. 9. 2010

 Zatváranie klajmov - Kremnická zlatinka 2010, Ihráč

 

Výsledky:
2. miesto muži - Džugy
2. miesto ženy - Marika
2. miesto družstvá  - Stopári (Ľubo Stašík, Mažo, Džugy)

Tradične dobrá súťaž v netradičnom termíne na tradičnom mieste. Stopári obsadzovali jednotne strieborné priečky, okrem Colyho. Ten mal zlatý deň, nie v súťažiach, ale pri losovaní výhercu jednogramového zlatého nugetu z úspešných lúštiteľov krížovky v tohoročnej ročenke. Na záver oficiálného programu prezident SAZ s viceprezidentkou symbolicky zamkli klajmy, čím oficiálne ukončili tohoročnú súťažnú sezónu.

 

4. 9. 2010

 Banskobystrická zlatinka 2010, Moštenica

 

Výsledky:
1. miesto juniori - Zuzka
2. miesto družstvá  - Stopári (Zuzka, Mažo, Paly)

Daždivé počasie a pariace sa lesy nad dedinou Moštenica,umocňovali atmosféru začínajúcej sa jesene počas celej súťaže. Kým víťazstvo Zuzky v junioroch sa dalo očakávať,  druhé miesto v družstvách nás príjemne prekvapilo, lebo každý z družstva ryžoval na inom type panvice a na čínsku a kanadskú panvicu sme sa veľmi necítili. Zuzka najprv odryžovala na plochej panvici, Mažo musel zaspomínať ako sa ryžuje na "číňaku" a Paly sa pokúsil niečo vyčarovať na kanadskej panvici, čo sa mu aj takmer podarilo a so stratou jednej zlatinky sme skončili na striebornej priečke.


 16. - 22. 8. 2010

 Majstrovstvá sveta 2010, Zlaté Hory, ČR

Výsledky :
4. miesto juniori - Ivko
5. miesto muži - Coly

Umiestnenie v rámci MR ČR a SR:
1. miesto muži - Coly
3. miesto ženy - Marika
3. miesto juniori - Ivko

 

Stopárov z PKZ na tohoročných majstrovstvách sveta zastupovali len Marika, Ria, Ivko, najmladší člen Matúš a Coly. Väčšia časť  “Trebišovčanov“ dala prednosť plážovaniu sa pri mori s rodinami a ostatní zostali doma.


Cesta nám začala v piatok večer z Malých Ozoroviec smerom do historického mesta Telč v južných Čechách. V sobotu tam práve končili folkové prázdniny zavŕšené veľkým historickým jarmokom na námestí. Ubytovali sme sa v kempe pri rybníku Rožštein a vydali sme sa na obhliadku mesta. Všetkým sa nám staré mesto páčilo, jarmok a atrakcie boli super (hlavne ženy si prišli na svoje pri stánkoch s náhrdelníkmi, príveskami a prstienkami z pekných trblietavých kamienkov). Večer sme strávili v krčmičke pri rybníku, kde až do rána hrali gitary pri dobrom pive, ale my sme po predošlej precestovanej noci dlho nevydržali.

V nedeľu ráno sme sa rozlúčili so “starými známymi“ z predošlého večera a pokračovali v okružnej ceste po Čechách. Ďalšou zastávkou bola Kutná Hora - návšteva Kostnice so 40 000 kostrami ľudí z morového obdobia. Po oddychu a obede sme pokračovali cez Železný Brod do Zlatých Hor. Do cieľa sme dorazili večer o 20,30 hod. Tu nás už vítali zástupy slovače s otvorenými náručiami, chlebom, soľou a niečím tekutým a tuhým – už nepamätám čím ☺.

Ďalší deň sme sa poobzerali po okolí a zaregistrovali sa.
Počas súťažných dní sme v postupových kolách neoslňovali kvalitnými časmi, ale nestrácali sme zlatinky a držali sme sa stále na postupových priečkach až do finále vo všetkých oficiálnych kategóriách. Marika svojim finálovým 24. miestom všetkých, ale hlavne seba veľmi milo prekvapila. Mňa, ako trénera jej skvelé umiestnenie veľmi potešilo. Dúfam, že sa jej bude dariť nabudúce ešte lepšie a dokáže vybojovať aj medailu.

Na druhej strane ma trošku sklamal Ivan, ktorý po MS v Taliansku (1. miesto deti a 3. miesto juniori) si myslel, že už ryžovať vie a trénovať mu už netreba. Aspoň pochopil, že v takej kvalitnej konkurencii len mať šťastie nestačí. Jeho 4. miesto je pekný úspech, ale po zhliadnutí videa zistil, že to mohla byť aj medaila (možno aj zlatá). Dúfam, že si zobral z toho ponaučenie.

Mne sa konečne tiež trošku zadarilo. Prvý krát na MS som sa dostal do finále a len o chlp mi ušla medaila. Pri vyberaní som položil panvicu na dosku tak rýchlo a prudko, že sa mi zlatinky zosunuli do zuba a musel som ich opäť vyplavovať, čo ma stálo stratu času a určite aj tretie miesto (časový rozdiel som si zistil po pozretí videa). Musím ale povedať, že by ma mrzelo viac, keby som skončil štvrtý. Lebo ako sa hovorí: „Lepšie je byť piaty ako štvrtý“. Napriek tomu som bol vyhlásený Majster republiky ČR a SR 2010. Ako jediný zástupca týchto dvoch krajín spomedzi mužov som bol vo finále MS. Časy vo finále mužskej kategórii boli doslova šialené! Čo si pamätám a určite aj tí starší môžu dosvedčiť, že tohto roku to bol rekord:
1. miesto - 1min. 10 sek. !!!

Naše finálové výsledky - muži: 5. miesto Coly, ženy: 24. miesto Marika, juniori:
4. miesto Ivan, Coly – MAJSTER ČR a SR 2010. V neoficiálnych kategóriách – 3-ky: štvrťfinále (Marika, Ivan, Coly), 5-ky: finále 21. miesto (Marika, Jana, Aďa, Ivan, Coly), nočné 3-ky: 18. miesto (Marika, Ivan, Coly), deti: finále 31. miesto Matúš, tradičná panvica Batea (čínsky klobúk): finále 8. miesto Coly.


Po rozlúčení sa so všetkými známymi, ktorí ešte neodišli, sme zbalili (napchali do auta) veci a hajde domov. Cesta bola veľmi dlhá. Vyrážali sme okolo piatej večer, no blúdili sme autom pred Ostravou rôznymi zle označenými obchádzkami. Tak sme došli domov až v pondelok ráno za vidna.

Cestou sme mali dosť času na rekapituláciu a hodnotenie a tak sme došli k rovnakému záveru: MS v Zlatých Horách boli veľmi dobre zorganizované (nielen preto, že sa nám tak zadarilo), či už sa to týka samotnej súťaže (opakovanie kôl = 0), večerných programov, sprievodných akcií, bufetov s občerstvením a stravou, kempom (až na výpadky vody), skrátka všetkým. Neviem aké to bolo v karavan kempe, preto to nehodnotím. Podľa nášho názoru latku postavili dosť vysoko. Organizátori budúcich MS v Poľskej Zlotoryji sa budú musieť dosť snažiť aby ju prekonali. Necháme sa prekvapiť ☺

 

26. 6. 2010

 Spišská karbidka 2010, Chatová osada Teplička

 

Obrázok

Výsledky:
2. miesto juniori - Ivko
2. miesto muži - Mažo
2. miesto 3-členné družstvá - Stopári (Zuzka, Paly, Džugy)
3. miesto juniori - Zuzka

 

Jedenásty ročník Spišskej karbidky, organizovaný Podtatranským klubom zlatokopov spestrili netradičné súťaže s veľavravnými názvami ako šlepiJa, či lačni spišak. Zopakovala sa aj minuloročná netradičná súťaž Čilkútom na Goldbach.Výsledky, fotografie.

 

29. - 30. 05. 2010

 Majstrovstvá Poľska 2010, Zlotoryja

 

Obrázok 

Výsledky:
1. miesto 5-členné družstvá - Zuzka, Paly, Džugy (+ Danka, Jaro)
2. miesto Juniori - Zuzka
2. miesto 3-členné družstvá - Zuzka, Paly, Džugy
3. miesto 3-členné družstvá - Lenka, Ivko, Coly
3. miesto 2-členné družstvá - Mažo (+ Volker)

 

Každému súťažiacemu z našej trojautovej výpravy, až na Kristiána,  sa podarilo byť na pódiu pri záverečnom vyhodnotení. Reportáž, fotografie.

 

15. 5. 2010

 Otváranie klajmov 2010, Zlatá Baňa


Obrázok

 

Výsledky:
1. miesto Juniori - Zuzka
1. miesto Deti - Kristián
2. miesto Juniori - Ivko
2. miesto Družstvá - Zuzka, Paly, Džugy
3. miesto Amatéri - Kristián
3. miesto Družstvá - Marika, Ivko, Coly,

 

Dažďové  scenáre pre otváranie klajmov sa našťastie nenaplnili aj keď možno niekoľko ľudí odradili od účasti na súťaži. Rozpršalo sa až po súťaži a tak sa večerná zábava sústredila iba priestory miestneho pohostinstva. Pokračovanie reportáže, výsledky, fotografie.