Choď na obsah Choď na menu
 


17. 9. 2011

 Ryžovanie na Hornej Nitre - zatváranie klajmov ,
Tužina

 

Slnečné počasie prispelo k bohatej účasti zlatokopov na poslednom tohoročnom ryžovaní zlata, ktoré organizovali Hornonitriansky zlatokopi a Obec Tužina. Stopári sa zúčastnili takmer všetci, vrátane majsterky sveta Zuzky. V ryžovaní sa im darilo a okrem družstiev a klasickej panvice, obsadili prvé miesta vo všetkých kategóriach.

 

 

 

22. - 28. 8. 2011

 Majstrovstvá sveta v ryžovaní zlata 2011,
Zlotoryja, Poľsko

 

Po dvoch rokoch opäť putuje zlatá medaila z majstrovstiev sveta v ryžovaní zlata do okresu Trebišov. Titul majsterky sveta v katagórii juniorov vybojovala Zuzka. Najbližšie k prvému miestu vo finále sa priblížili Džugy (9. miesto - muži profi) a Coly (10.miesto - čínska panvica).

 

 

 

20. 8. 2011

 O putovní pánev starosty Zlatých Hor, Zlaté Hory

 

Súťaž v ryžovaní zlata v Zlatých Horách sa pre mnohých slovenských zlatokopov stala súťažnou zastávkou na ceste na majstrovstvá sveta v Poľsku. Zo Stopárov túto možnosť posledného tréningu využili Zuzka, Paly, Džugy a Coly s rodinou.

 

 

 

6. 8. 2011

  Zlatá horúčka 2011, Moštenica

 

Posledná domáca súťaž pred majstrovstvami sveta, ktorá sa udiala na lúke pred Moštenicou, bola miestom pre posledné zmeranie síl slovenských zlatokopov pred odchodom do Poľska. Náročnosť súťaže zvyšovali mešie zlatinky, niektoré boli aj tmavšie. Organizátorom vyšlo aj počasie, čo v tomto upršanom lete bola súťaž bez dažďa výnimkou.

Napriek tomu, že na poslednú chvíľu zrušili účasť šampióni Džugy a Zuzka, Stopári zásluhou Adi a Maža obsadili jednu zlatú a dve bronzové priečky.

 

 

 

22. - 24. 7. 2011

  Majstrovstvá Slovenskej a Českej Republiky v ryžovaní zlata, Zlatá Baňa

 

Dážď, ktorý sprevádzal celé tieto majstrovstvá republiky, neprekazil súťažné zápolenie zlatokopov nielen zo Slovenka a Česka, ale aj z Poľkska, Rakúska a Nemecka. Stopári vo svojej zlatokopeckej koliske obsadili sedem medailových pozícií, z toho štyri zlaté. Najúspešnejší bol Coly, ktorý získal tri medaily, Ivo dve a Marika, Zuzka, Xaver, Džugy a Mažo vybojovali po jednej medaile.

 

 

 

2. 7. 2011

  Otvorené majstrovstvá Hodrušskej doliny, Hodruša-Hámre

 

Náročná súťaž, ktorej víťaz by mohol mať aj titul "Najvšestrannejší zlatokop", preverila šikovnosť každého súťažiaceho. Zo Stopárov sa darilo iba Adi, ktorá skončila na peknom šiestom mieste. Čiastkovým úspechom bolo v umiestnenie Maža na tretom mieste v čínskych panviciach. Dobrú náladu na akcii brzdil ani nie tak dážď, ale na toto ročné obdobie dosť chladné počasie.

 

 

 

18. 6. 2011

  Memoriál Miroslva Pulca, Camp Zlaté kopyto

 

Súčasťou druhého ročníka Memoriálu geológa Miroslava Pulca bola aj súťaž v ryžovaní zlata, kde si okrem Stopárov a ďalších členov PKZ, zaryžovali aj nádejní začiatočníci. Vydarená akcia s bohatým programom sa končila až neskoro v noci.

 

 

 

4. 6. 2011

  Kremnická zlatinka 2011, Ihráč

 

V teplých vodách na brehu Ihráčského rybníka sa v prvú júnovú sobotu darilo nielen množstvu žubrienok, ale aj zlatokopom z okresu Trebišov. Džugy opäť zvíťazil v kategórii mužov, Mažo skončil štvrtý, v junioroch triumfovala Zuzka. Spoločne v trojčlenných družstvách obsadili tretie miesto. Aj v neoficiálnej súťaži dvojíc s názvom Kto s kým, sa Stopárom tiež darilo. Džugy sa tešil z druhého a Mažo z tretieho miesta.

 

 

 

7. 5. 2011

  Spišská karbidka - otváranie klajmov 2011, Novoveská Huta

 

Tohoročné otváranie klajmov pritiahlo až tri televízne štáby, ale veľa slnečných lúčov pritiahnutých nebolo. Aj v takom chladnom počasí sa však našlo pár odvážlivcov, ktorí šli ryžovať zlato do "tekutého ľadu" v potoku naboso.