Choď na obsah Choď na menu
 


Samyj charošyj COLY.

20. 5. 2012

 

Posledný krát trenčania organizovali súťaž v roku 2009 ako otváranie klajmov. To boli ešte časy keď Stopári chodili na súťaže vlakmi. Súťaž sa tentokrát konala na starom mieste v areáli chovateľov koní Pod Babou horou pri obci Chocholná. Súťaže sa zo Stopárov zúčastnili Aďa s Aďkou, Xaver, Džugy, Mažo a Coly s Marikou.

 

Samotná hlavná súťaž bola tzv. typu MIX, t.j. Súťažilo sa na rôznych miskách v jednotlivých kolách, pričom sa nevypádavalo. Výsledný čas sa určil sčítaním časov z jednotlivých kôl. Všetci ryžovali spolu, vyhodnotenie bolo urobené zvlášť pre mužov a zvlášť pre ženy. Ryžovanie na kanadskej panvici nepatrí k silným stránkam Stopárov a tomu aj zodpovedalo celkové umietnenie v kategórii Mix. Za povšimnutie stojí čas Mariky z kola OPEN kde ryžovala na plochej panvici. Čas 1:34 bol najrýchlejší v kategórii mix..

 

Najlepší čas sa podaril aj Colymu a to v špeciálnej súťažii „Samych charošij“, kde súťažili vybraní zlatokopi a to finalisti z minuloročných majstrovstiev sveta v Poľsku a zahraničný hostia. Medailí sa dočkal aj Džugy a neprítomná Zuzka, ktorí boli najúspešnejšími zlatokopmi SAZ v rokoch 2009 a 2011 v kategóriách muži resp. Juniori. Z najmladších Stopárov sa umiestnila Aďka na prvom mieste v kategórii detí a Xaver skončil na treťom mieste v kategórii juniori.

 

Uskutočnila sa ešte kategóra páry, v netradičnom poňatí, kde najprv každý odryžoval na plochej panvici, a potom sa vylosovali dvojice, ktorých súčet časov určil poradie. Prvých desať párov postúpilo do finále, kde jeden z dvojice ryžoval na kanadskej panvici a druhý na čínskej panvici. Zatúpenie sme mali až v štyroch pároch z ktorých najlepšie škončil Džugy s Mirriel (Holandsko), keď obsadili piate miesto.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.